Anyrent
Výdejní místo: Janov nad Nisou HORYzont

Skialpový kurz na víkend včetně vybavení

od 3,600,- Kč / den vč. DPH
info_outline Zobrazit kompletní ceník

Vyzkoušej skialpy, poznej Krkonoše a nauč se, jak se pohybovat ve volném terénu. Kurz je určený pro začátečníky a lehce pokročilé skialpinisty, kteří se chtějí naučit základy skialpinismu, manipulaci s vybavení a orientaci v terénu. Celý den budeme chodit po horách a na večer si dáme pár teoretických přednášek. Ubytování je na naší horské chalupě Kořenov 10, která leží na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, do nichž budeme vyrážet buď od chalupy nebo z Harrachova a Rokytnice nad Jizerou. Nemáš-li vybavení, půjčíme ti ho zdarma (do vyčerpání našich zásob)! Termíny 17. 2. - 19. 2. 2023 24. 2. - 26. 2. 2023 24. 3. - 26. 3. 2023

Délka kurzu: 3 denní
Nejdříve musíte vybrat datum pro vaší rezervaci

Detaily produktu

NÁPLŇ

  • Manipulace s vybavením

  • Výuka techniky výstupu na skialpech

  • Výuka techniky sjezdu ve volném terénu

  • Přednáška o lavinách a pohybu ve volném terénu

POČET OSOB

  • 20 osob

  • Stále máme dostatek volných míst.

  • ​Jeden instruktor je pro max. 8 účastníků.

  • ​Za rezervaci více osob najednou poskytneme skupinovou slevu.

  • Minimální počet pro konání kurzu je 6 osob

UBYTOVÁNÍ

Ubytování je na horské chalupě Kořenov 10. V chalupě jsou 3 samostatné pokoje s vlastní sociálkou (1x čtyřlůžkový, 1x devítilůžkový, 1x třílůžkový)a 2 pokoje se společnou sociálkou (2x čtyřlůžkový). V přízemí je velká kuchyň a společenská místnost s barem. Povlečení je na chalupě, ručníky ne.

​Více informací o chalupě www.korenov10.cz

STRAVA

V kurzu není zahrnuta strava. Na chalupě je velká společná kuchyň, kde si lze uvařit a uskladnit vlastní potraviny. V dochozí vzdálenosti je několik dobrých restaurací. Během dne se většinou stavíme na oběd v některé z horských bud, snídaně a večeře jsou v režii každého individuálně. 300m od chalupy se nachází menší večerka.

​NÁROČNOST

Pro zvládnutí kurzu je třeba mít alespoň trochu kondičku (např. být schopen ujít 15km pěší výlet v horách) a umět ovládat sjezdové lyže při sjezdu. Tempo se vždy snažíme přizpůsobit nejslabšímu ve skupině. Účastníci jsou rozděleni do skupin, které odpovídají jejich lyžařským a fyzickým schopnostem.

VYBAVENÍ

skialpový set (boty, hůlky, lyže, pásy) - půjčíme zdarma do vyčerpání našich zásob, lyžařská nebo lezecká helma, lyžařské a sluneční brýle, oblečení na skialpy (termoprádlo, lehká druhá vrstva, péřovka / izolační bunda, svrchní větruvzdorná a voděodolná bunda, softshellové nebo jiné nepromokavé kalhoty, teplé nepromokavé rukavice, slabé rukavice, čelenka/čepice, nákrčník, teplé vysoké sportovní ponožky)

batoh - min 20l, 30l ideál

láhev na pití a sušenky

přezůvky na chalupu

ručník

AKTUÁLNÍ INFO

Informuj nás předem o tvých alergiích, zdravotních indispozicích a dalších faktech, které uznáš za vhodné pro účast na kurzu.

PROGRAM

Pátek

17:00 - 19:30 příjezd na ubytování

večer: zkoušení a kontrola vybavení

Sobota

celodenní túra

večer: přednáška o lavinách a pohybu v terénu

Neděle

celodenní túra

17:00 odjezd

​Časy jsou orientační, začátek a konec vždy uzpůsobíme na základě dohody mezi účastníky.